Jesteś tutaj: Strona GłównaDziwny ŚwiatCzłowiek Cień

Człowiek Cień

Człowiek cienOstatnimi czasy ludzie z całego świata mówią o zjawisku cienistego „człowieka”, ulotnego, czarnego, ale wyraźnego cienia. Jest on kształtu cienia ludzkiego i można go zauważyć wędrującego po ścianach budynków, murach itp. Większość z nich widocznych jest przez ułamek sekundy w zaułkach ulic. Często jednak słyszy się pogłoski ludzi mówiące o tym, że ci cieniści „ludzie” lub cieniste istoty zatrzymują się przed człowiekiem na dłuższy czas. Niektórzy świadkowie mówią też o płonących na czerwono oczach.

 

Naukowcy i sceptycy uważają ten fenomen za zwykłe przywidzenie. Ludzki umysł daję się łatwo oszukać. Krótkie zjawisko cieni, które występuje na murach może być powodowane przez przejeżdżające samochody i ich reflektory. Jak więc wytłumaczyć owe zjawisko widziane przez większą liczbę ludzi, a dodatkowo widziane jest przez dłuższy czas?

Teoria głosząca, że rozchodzi się tutaj o duchy jest prawie że celna, ale nie jest udowodniona ani odrzucona. W związku z cienistymi istotami mówi się też o złych uczuciach, co prowadzi do pewnych domysłów, że istoty te mogą być demonicznej natury. Natomiast jaki jest cel ukazywania się istot w tej postaci? Czy dla tych stworzeń jest to konieczne, żeby straszyć?

 

Cień

 

Innym wytłumaczeniem jest, że cienie te pochodzą od ludzi, którzy w tym właśnie momencie doświadczają OBE. Te oto cienie mogą pochodzić od ludzi wędrujących między światami. Dzisiejsza nauka nie jest do końca pewna, że istnieją inne światy paranormalne, które nie wiadomo co w sobie kryją. Ewentualnie mieszkańcy tego świata mogli odkryć drogę, by się dostać do naszej rzeczywistości, mógł to być też przypadek.
Parapsychologowie od dawna przyjmują, że istoty z świata równoległego żyją na innej „częstotliwości”. Nakładanie się częstotliwości tych światów może być powodem dla występowania cieni, duchów i tym podobnych zjawisk.
Ostatnia teoria głosi, że za te zjawiska odpowiedzialni są kosmici.

Ludzie uprowadzeni przez UFO mówią, że stworzenia z kosmosu potrafią przenikać przez ściany, drzwi, a także okna. Dodatkowo kosmici mają też zdolność nagłego pojawiania się i znikania. Ukazywanie się istot pozaziemskich w postaci cienia może być dla nich czymś w rodzaju kamuflażu.

 

Cień

 

Teoretycznie istnieje możliwość, że te teorie się przecinają. Duchy i kosmici mogą być tworami żyjącymi między rzeczywistością, albo też podróżującymi w czasie istotami.

Nie ma żadnej możliwości co do udowodnienia którejś z tych teorii. Jest praktycznie niemożliwe dla nauki by zbadać to zjawisko. To co zostaje z tych fenomenów to zeznania naocznych świadków, którzy kolejno układają tę układankę.

Polecamy