Jesteś tutaj: Strona GłównaReligia i FilozofiaHasnah Mohamed Messelmani

Hasnah Mohamed Messelmani

Dziewczyna płacząca kryształowimy łzamiPod koniec 1996 roku była bardzo rozpowszechniona sylwetka Hasnah Mohamed Messelmani, 12 letniej Libańskiej dziewczyny. Z jej oczu "płynęły" krystaliczne łzy. Nikt nie mógł znaleźć logicznego "imienia" na to zjawisko. Małe, krystaliczne łzy były ostre, tak iż papier przecinały, ale jej oczy pozostawały nienaruszone.

Wszystko zaczęło się w marcu 1996 roku. Hasnah siedziała w szkole i nagle poczuła coś dziwnego w jej lewym oku. Delikatnie wyciągnęła malutki kawałek kryształu z oka. Całkiem "oszołomiona" tym zdarzeniem opowiedziała o tym w domu swej rodzinie. W tym samym momencie pojawiła się kolejna kryształowa łza.

Jej ojciec zabrał ją natychmiast do okulisty w sąsiednim mieście. Trzymali Hasnah całe 2 tygodnie w klinice. W tym czasie "wypływały" ciągle nowe kryształy z jej oczu. Okulista nie miał żadnego wytłumaczenia dla tego zjawiska i w tym samym czasie sprawdził prawdziwość kryształu. Jedynym logicznym wytłumaczeniem lekarza było to, że musiało tutaj się rozchodzić o wolę Bożą. Podobne uzasadnienia usłyszała później kilka razy.

Hasnah sama opowiedziała, że pewnej nocy ktoś pukał w jej okno. Przed oknem stał na biało ubrany mężczyzna, który polecił jej wyjść na zewnątrz. Ona szła za "Białym Rycerzem" (jak go sama nazwała) i rozpoczęła rozmowę z nim. O samej rozmowie Hasnah milczy, ale powiedziała, że ten biały rycerz jest posłańcem Boga i jest odpowiedzialny za kryształowe łzy i, że wszystko dzieje się z woli Bożej. Kiedy te łzy przestaną "płynąć" nie chciał jej powiedzieć.

HasnahPosłaniec Boga ukazywał się Hasnah jeszcze kilka razy i jej brat mógł nawet raz posłyszeć tą rozmowę jednak nie mógł usłyszeć głosu, ani zobaczyć białego Rycerza.

Ojciec Hasnahs chciał jednak omówić to zjawisko z innym okulistą i odwiedził wtedy Amerykańsko-Akademicki szpital w Bejrucie. Podczas badań płynęło więcej krystalicznych łez z jej oczu. Wtedy ten fenomen wyszedł na światło dzienne. Saudyjskie władze wywarli presję na ojcu dziewczyny dlatego, że ta cała sprawa ich przerażała. Z dużą łapówką zmuszono go od tej pory do milczenia.

I dlatego ta cała sprawa ucichła i pojawiła się teoria, że to tylko marne czary i, że to jej ojciec jest odpowiedzialny za te kryształowe łzy by dostać za to pieniądze. Ta sprawa do dzisiaj jest niewyjaśniona.

Polecamy