Jesteś tutaj: Strona GłównaReligia i FilozofiaCzłonek Wicca

Członek Wicca

Obrazek z symbolami czarówNiektórym dane jest poznać sztukę czarowania przez tradycję rodzinną. Innym wiedzę tę przekazali rodzice, którzy są członkami ożywionego kultu czarowania. Wiele ludzi sięgnęło po czary, bo doświadczyło w swoim życiu wiele wrażeń psychicznych i mistycznych.

Często jest tak, że są odmiennych wyznań bądź wcale nie wierzą, a czasami czują od małego, że są w pewien sposób inni.

Niektórzy mają szczęście trafić na przedstawiciela wicca, albo ich zainteresowanie budzone jest poprzez przeczytanie artykułu w gazecie, obejrzenie filmu lub książki. Nie ważne jak kręte ścieżki prowadzą do Wicca, zawsze gdy przybędą czują się jak w domu. Często mają uczucie Deja-Vu kiedy czytają o rytuale lub też po raz pierwszy biorą w nim udział. Nauka jest w rzeczywistości zmartwychwstaniem dla wszystkich, którzy się jej uczą, zmartwychwstaniem do nowego życia.

Jeśli zainteresowany jesteś Wicca to powinieneś przeczytać jakąś książkę o tym kunszcie lub czasopismo o czarownictwie. Tylko tak dowiesz się, czy ta religia jest czymś dla ciebie.

Wiele czarownic ma swoje własne, samotne ścieżki. Życie ich jest zgodne z naturą, pracują w takim samym stylu co biała dama lub czarny człowiek. Często zdarza się, że poszukują nauczyciela, który wprowadziłby ich w tajniki kunsztu, ale nie zawsze chcą przyłączyć się do jakiegoś ugrupowania. Dla tych, którzy zdecydują się na tę drogę polecam książki Vivianny Crowley (Starhawk) Zuzanny Budapest, Mariana Greena i Rae Beth.

Dla tych, którzy lubią pracę zespołową muszą liczyć się z tym, że potrzeba im będzie wiele wytrwałości. Wicca nie jest religią misyjną i nie ma w niej nawracania! Znacznie trudniej jest przejść z religii na religię niż znaleźć jakieś ugrupowanie Wiccańskie. Równie mało czarownice mają otwartych świątyń. Czarownice twierdzą, że każdy kto szuka magii jest przyciągany przez właściwe źródło.

Droga Wicca jest ciężka. Gdzieś mogłeś wyczytać, że daje moce i umiejętności zawładnięcie inną osobą - w rzeczywistości tak nie jest. Wicca nie jest też żadną przykrywką dla życia seksualnego, a przede wszystkim nie jest przepustką do beztroskiego życia. Czarownice nie mają określonej liczby przedrytuałów, kiedy to modlitwa „nikomu nie szkodzić” jest bardzo wymowna. Dlatego żadne odpowiedzialne ugrupowanie nie przyjmie członka prędzej niż w pełni nie będą przekonani o jego przynależności do Wicca i do grupy. Dlatego grupy nie będą przyjmować małoletnich, chyba że osoba małoletnia pochodzi z rodziny o długiej tradycji. Dla tych, którzy w czasie swego dojrzewania odkryją powołanie do Wicca może być bardzo długi okres oczekiwania kiedy w końcu trafią na swoją właściwą ścieżkę.

Istnieją organizacje i seminaria, które mogą skontaktować się z grupą Wicca. Niektóre czarownice organizują spotkania, klasy, dzięki którym można się przekonać, czy ta religia do nas pasuje. Istnieją również czasopisma i strony internetowe, gdzie szukający może poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Metoda wstępowania do ugrupowania zależy od tradycji grupy. W wielu tradycyjnych grupach dzieje się to poprzez ceremonię wprowadzającą, tzw. inicjację. Czasami może dziać się to bardzo szybko, jednak tradycyjne musi zlecieć jeden rok i jeden dzień, kiedy włączy się nową czarownicę. W tym czasie przewiduje się okres treningów.

Aby wstąpić do ugrupowania musisz najpierw znaleźć grupę z członkami, którzy pasują też do ciebie. Etyka Wicca wiąże się z głównie z tym, aby nikomu nie szkodzić. Podobnie jak w innych religiach pewna osoba może podać się za duchowego nauczyciela i nas po prostu okraść.

Użyj więc swojego zdrowego rozsądku, kiedy wybierasz ugrupowanie jest to tak samo jakbyś wybierał nowe stanowisko pracy bądź poszukiwał nowy krąg przyjaciół. Lepiej jest pozostać samotną czarownicą niż wstąpić w ugrupowanie do którego nie masz zaufania bądź go nie rozumiesz.

Polecamy