Jesteś tutaj: Strona GłównaStarożytne Cywilizacje

Starożytne Cywilizacje

Samoloty w Starożytności

Model samolotu

Tysiącletnie modele samolotów, ogromne dzieła, które dostrzec można jedynie z lotu ptaka, starożytne tekst opisujące bitwy powietrzne. Czy to wszystko dowodzi, że starożytne cywilizacje posiadały umiejętność latania? Latanie w przestworzach od zawsze było wielkim marzeniem człowieka. Jeśli dać wiarę powszechnej historii dopiero pod koniec osiemnastego wieku udało się spełnić to marzenie, kiedy dwaj francuzi wzbili się w powietrze za pomocą balonu. Następnie przyszła kolej na latanie napędzane silnikiem.

Czytaj więcej...

Atlandyda - Zaginiona Cywilizacja

"Była to piękna, zamieszkana przez naród żeglarski kraina, z zaawansowaną technologią, monumentalną architekturą oraz wspaniałą stolicą. Zbyt doskonała, żeby przetrwać. Kiedy ludzie rozpoczęli pogoń za pieniędzmi, stracili niewinność, a wtedy gwiazdy przesunęły się na niebie i słońce zaczęło świecić pod innym kątem. Trzęsienia ziemi wstrząsnęły krainą, a wulkany wypluwały z siebie gorące strumienie lawy. Na koniec woda zalała spaloną ziemię i na zawsze starła ją z mapy ziemi."

Czytaj więcej...

Preseli Hills (Walia)

Preseli Hills znajduje się na północy hrabstwa Pembrokeshire w południowo-zachodniej Walii. Najbardziej znane są jako miejsce-kamieniołom, gdyż to z niego pochodzą błękitne kamienie z kręgu i wewnętrznej podkowy Stonehenge (prehistoryczna budowla megalityczna w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii). Sam obszar Preseli Hills obejmuje szereg stanowisk archeologicznych i stanowi nienaruszony prahistoryczny krajobraz.

Czytaj więcej...

Polecamy