Jesteś tutaj: Strona GłównaTajemnice KosmosuNajbardziej Tajemnicze Anomalie Marsa

Najbardziej Tajemnicze Anomalie Marsa

Od starożytności człowiek fascynował się i obserwował nocne niebo oraz Czerwoną Planetę. Zawsze wiedziano, że jest coś specjalnego w Marsie. Mimo, że jest znacznie mniejszy od Ziemi, Mars jest najbardziej podobną planetą w naszym układzie słonecznym, mającą wiele podobnych cech geologicznych, w tym czapy lodowe oraz suche koryta. Ale czy istnieje życie na Marsie? Pomimo kontrowersji wokół meteorytów marsjańskich - niektórzy naukowcy uważają, że zawierają skamieniałości starożytnych marsjańskich bakterii - podobnych form życia do naszych ziemskich, nie ma jednoznacznych dowodów, że obecnie lub kiedykolwiek istniało życie na Marsie.


Naukowcy przypuszczają, że prawdopodobnie kilkanaście tysięcy lat temu Mars bardzo przypominał Ziemię, tzn. posiadał własną atmosferę, wodę w stanie ciekłym i prawdopodobnie dość bogatą florę, jednak nie ma na to jednoznacznych dowodów. Wiadomo natomiast, że Mars posiadał kiedyś ową atmosferę, jednakże rozmiary planety uniemożliwiały wytworzenie dość dużego pola magnetycznego, które ochroniłoby Marsa przed wiatrem słonecznym. Owy wiatr nacierając przez setki tysięcy lat po prostu ją zdmuchnął. Kolejnym czynnikiem był fakt, że Mars nieustannie stygł, jego jądro również, co zmniejszało efektywność pola magnetycznego.

To jednak nie znaczy, że życia nie było - czy też go nie ma. Chociaż nie ma wyraźnych dowodów na istnienie życia na Marsie, istnieją pewne kuszące zdjęcia przesłane z Mars Global Surveyor (MGS) i innych czujników, które mogą ukazywać marsjańskie formy życia, oraz inne zdjęcia, które mogą przedstawiać dowody inteligentnego życia!

[Obrazek: mars-turtle.jpg]

To wygląda jak żółw marsjańskim lub stworzeniem podobnego. (Pamiętaj, że nie twierdzę, że to jest żółw. Ale wygląda ciekawie)


[Obrazek: mars-seashell-lg.jpg]
Sir Charles W. Shults III, wykopał kilka zdjęć zrobionych przez łazika Spirit obiektów na powierzchni Marsa, które wyglądają bardzo podobnie do ziemskich muszelek. Jeden z nich znajduje się tutaj dla porównania ziemska muszla (wstawiona obok). Wydaje się, że struktura jest bardzo podobna i ma kształt spirali. A jeśli są to skały, to naprawdę osobliwe.

[Obrazek: mars-binder.jpg]
Tutaj również ciekawa skała, o dość nietypowym kształcie.


[Obrazek: mars-anim.gif]
"Niedawno zainteresowałem się nieprawidłowościami takimi jak marsjańskie zdjęcie Rover," mówi Rob Clay. "Zdecydowałem się zgrać dwa zdjęcia zrobione w tym samym miejscu, aby ukazać różnicę , moja teoria jest prosta: jeśli coś było obecne na jednym zdjęciu, a nie jest widoczne na innym zdjęciu zrobionym w tym samym miejscu [w okolicy w tym samym czasie], to musi to być "przeniesione".

"Znalazłem coś bardzo ciekawego co, że istnieje życie na Marsie, jakiś niewielki stwór, ale wydaje się nie mieć nóg i wyglądają jak owad nazwałem to "świerszczem".

"Na tym zdjęciu, w dolnej prawej części, jest niewielki obszar piasku, gdzie widać tego mojego "świerszcza".

"Na początku myślałem, że pionowa rura może go zasłaniać (tego "świerszcza"), ale jeśli zwrócić uwagę na pozycję [" krykieta'S "] Pozycja skały nad nim (w kształcie trochę jak godło Star Trek), to zdecydowanie tam czegoś brakuje, dlatego zostało przeniesione. Zobacz oryginalne zdjęcia tutaj

Co Wy na to? Czy rzeczywiście tam coś jest? Inna możliwości to gra świateł, lub coś co zostało powalone przez wiatr na chwilę przed zrobieniem zdjęcia. Albo ciemna plama będąca wadą aparatu fotograficznego, pyłek kurzu na obiektywie.

[Obrazek: oval-anomaly.jpg]
Mogą to być po prostu dziwne skały, oczywiście, ale wyglądają tak, jakby zostały sztucznie stworzone. Wyglądają jak części, jak coś stworzonego przez człowieka....


[Obrazek: phobos-monolith.jpg]
Monolit
Dziwny obiekt w kształcie ziemniaka, można zobaczyć analizę cienia, że nie jest to zagłębione a raczej jest to coś wyższego.
Więcej zdjęć tutaj

Może budowla?
[Obrazek: mars-biostation-alpha.jpg]
Odkryte przez David Martines 2011.
"To może być najważniejsze odkrycie na Marsie jak dotąd! Ta struktura ma 700 cm x 150 i jest zabarwiona na biało z niebieskimi i czerwonymi pasami . To nie skała lub góra. Jest to wyprodukowana struktura. To nie jest coś, co stworzył sam, to jest coś, co jest obecnie na Google Mars. NASA nie chciała ze mną o tym porozmawiać. Wysłałem im kilka e-maili, ani odpowiedzi. Idź zobacz sam. Współrzędne: 71 49'19 .73 "N 29 33'06 .53" W "

 

 

Reasumując. Być może to wszystko tzw. pareidolia. Ale teorie są ciekawe i na pewno gdzieś życie istnieje, nie jestem pewna, czy akurat na Marsie. Ale istnieje


źródło oraz własne z głowy
tłumaczenie: Evell

Polecamy