Jesteś tutaj: Strona GłównaDusza, Umysł, Ciało

najlepsza bieżnia
Poznaj świat produktów marki NordicTrack. Innowacyjny sprzęt fitness.
nordictrack.shop

Dusza, Umysł, Ciało

Huna i Haipule

Huna staje się bardzo popularna w pewnych kręgach związanych z rozwojem osobistym, psychotroniką, ezoteryką. Wiedza ta wywodzi się z Hawajów i dzięki działalności różnych nauczycieli, głównie Serge'a Kahili Kinga w postaci bardzo praktycznej, szamańskiej mogła zostać poznana na Zachodzie.

Czytaj więcej...

Tulpas

„Tulpa” to tybetańskie określenie dotyczące stworzeń, które powstały w duchu, a później poprzez mocną wiarę i wizualizację naprawdę zaczęło istnieć. Nie chodzi tutaj o to, by wpływać na ludzi poprzez mity i legendy, którzy znajdowaliby się w czymś na podobieństwo halucynacji i widzieli to samo zwierzę. Tulpa powstaje zazwyczaj świadomie w głowie jednego człowieka lub też w grupie osób. Rozchodzi się tutaj o bardzo realne, fizycznie żyjące organizmy, które zaczynają prowadzić swoje własne życie. Te stwory stają się silniejsze im więcej osób w nie wierzy, a trudniej jest się je pozbyć niż stworzyć.

Czytaj więcej...

Nauka Medytacji

BuddaKto chce się nauczyć medytacji musi wiedzieć, że wchodzi na bardzo długą drogę. Nie przestraszcie się jednak po tym zdaniu, bo już po kilku próbach odczuć można jej pozytywne działanie. Jednak jeśli ktoś sądzi, że po miesiącu intensywnego medytowania doświadczy oświecenia to się grubo myli.
Czas i cierpliwość są ważnymi słowami kluczowymi, które pojawiać się będą w każdym artykule związanym z medytacją. Nie chodzi tutaj, aby doprowadzić do ostatecznego poznania, medytacja ma być raczej czynnikiem wspomagającym, który wprowadza do szczęśliwego i udanego życia.

Czytaj więcej...

Polecamy