Jesteś tutaj: Strona GłównaDuchy

Duchy

Raynham Hall

Poświata na schodach - małyBudynek markiza Townshend nawiedza od około 1755 roku tajemnicza Brązowa Dama. Brak jest jakichkolwiek punktów zaczepienia, ale wychodzi się z założenia, że duch Damy to Dorothy Walpole, małżonka drugiego markiza Townshend i córka pierwszego premiera, Sir Roberta Walpole’a.

 

Czytaj więcej...

Opactwo Newstead

George Gordon Noel Byron, angielski poeta, urodził się w 1788 roku w Londynie. Catherine Gordon, jego matka, była potomkinią Jakuba I. Jego ojciec, kapitan "Mad Jack" Byron był człowiekiem rozrzutnym. Całe złoto swojej małżonki wyrzucił przez okno i uciekł do Francji zostawiając swoją żonę i nowo narodzonego syna.

Czytaj więcej...

Kaplica Rosslyn

Znad zrujnowanego wejścia kamienne gargulce z mrocznymi twarzami spoglądają na odwiedzających tajemniczą kaplicę. W roku 1446 Sir William St. Clair, książę Orkadów, zbudował kaplicę, która nawet dzisiaj należy do kaplic z najbogatszą zawartością wnętrza.

Czytaj więcej...

Poltergeist

[Obrazek: poltergeistn.jpg]

Występowanie dźwięków pukania, elektrycznych zakłóceń, przemieszczania się przedmiotów itp. znane jest jako widmo (zjawa), nadnaturalne objawienie bądź okultystyczny fenomen. Ważne też jest, że przy powstawaniu tego typu zjawisk nie ingerują siły fizyczne. Wszystko to zazwyczaj nazywamy zjawiskiem Poltergeista. Wiele zjawisk poltergeista po dokładnym zbadaniu można wytłumaczyć siłami takimi jak wiatr, czy woda.

Czytaj więcej...

Goldfield Hotel, Nevada

W Mieście Duchów Goldfield w Nevadzie, istnieje hotel, w którym podobno bardzo straszy - Hotet Goldfield. Miasto Goldfield powstało w roku jego odkrycia (1902 rok), w ciągu zaledwie kilku lat stało się największym miastem w Nevadzie , a wartą miliony dolarów rudę wydobywano z kopalni w okolicy. Podobnie jak w innych miastach, w których jedyną racją bytu było górnictwo, tak samo było w Goldfield. (...).

Czytaj więcej...

Littlecote House

[Obrazek: lchouse.jpg]

Dwie mile na zachód od Hungerford, między Ramsbury i Chilton Foliat, stoi Littlecote House w hrabstwie Wiltshire (poprzednio Bergshire), w pobliżu rzeki Kennet. Ten duży, stary, elżbietański dom zalicza się do pięciu najczęściej nawiedzanych domów Wielkiej Brytanii. Więcej niż dwadzieścia duchów ma wędrować po dzisiejszym hotelu.

Czytaj więcej...

Młyn Willington

Willington w hrabstwie Northumberland na początku dziewiętnastego stulecia było jeszcze małym miasteczkiem. Do roku 1974 jednostka administracji w północnej Anglii należała do Newcastle-upon-Tyne. Dzisiaj miasto należy do Metropolitan County Tyne and Wear. Willington znane jest jako miejsce narodzin Roberta Stephensona, konstruktora lokomotywy parowej, i z młyna w którym straszy.

Czytaj więcej...

Ouija

[Obrazek: tablicaouija.jpg]

Ouija jest wytworem Francuskim, roku 1853, w czasie nowej fali spirytyzmu, który znajduje zastosowanie przy tzw. automatycznym pisaniu. Normalnie jest to mały, trzynożny stoliczek, gdzie dwie nogi jeżdżą na kółkach, a trzecia to ołówek (bądź też długopis). Najstarsze zachowane źródło opisujące podobny przyrząd pochodzi od rzymskiego pisarza Ammianusa Marcellinusa (330 - 390). Był to kij, gdzie dwie drewniane płyty niezależnie od siebie się obracały. Jedna, okrągła płyta, symbolizowała niebo, druga - kwadratowa, Ziemię. Płyty ziemi i nieba noszą liczby. Kapłan wprowadzał płyty w ruch i po zatrzymaniu interpretował zależność liczby nieba do liczby ziemi.

Czytaj więcej...

Zjawisko Lotu 401

[Obrazek: flug4012.jpg]Prawdopodobnie wszystko zaczęło się poprzez przepowiednię jednej ze stewardes, Doris Elliot, w grudniu roku 1972. Opowiedziała niektórym z jej współpracowników, że w jej „widzeniu” zobaczyła Lockheed TriStar typu L-1011 jak wlatywał na jedno z lotnisk w Miami. Zobaczyła jak maszyna spada i przy uderzeniu gubi jeden z pokładów. W jej opowiadaniu nie pominęła nawet przerażających, błagalnych wołań (krzyków) pasażerów. To nieszczęście miało się wydarzyć „podczas święta w nowy rok”, przepowiadała też swoim współpracownikom odpowiadając im na pytania czy będą w tym czasie na służbie, ona odpowiadała: „Nie, ale prawie” (cokolwiek to miało znaczyć).
Czytaj więcej...

Berkeley Square nr 50 - Anglia

squareNiedaleko w znanej dzielnicy Londynu znajduje się Dom nr 50 przy Berkeley Square. Między innymi była to rezydencja Georga Canninga (11.04.1770 – 8.08.1827), minister spraw zagranicznych i na krótki czas premier Londynu, który tam też zmarł. W XIX stuleciu budynek uznawany był za najczęściej nawiedzany dom Londynu. Dziś znajduje się w nim antykwariat Magg Bros Ltd.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Polecamy